kadra

 

rodzinne

turnus_nilu

63 uczestników turnusu III przybyło do Doliny Nilu. Powitało ich piękne słońce i ciepły morski piasek.

Po zagospodarowaniu się w namiotach przyozdobili teren wokół nich egipskimi motywami i tematami.

Uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, między innymi obrzędzie mumifikacji, turnieju judo. Budowali  na plaży imponujące piramidy. Mieli też okazję wykonać mumię , a wieczorem brali udział w grze terenowej.

Czeka ich jeszcze wiele ciekawych zadań i niespodzianek.

zobacz relację foto

faraon_klanJuż niebawem znajdziemy się na „Czarnym Lądzie”, a więc w starożytnym Egipcie – krainie faraonów, piramid, gorącego piasku pustyni i życiodajnego Nilu. Odpoczywając w cieniu palm daktylowych układać będziemy hieroglify, wznosić piramidy                    i poznawać potęgę królestwa, którego początki sięgają 4 tys. lat p.n.e. Żywimy przy tym nadzieję, że unikniemy plag egipskich, szczególnie komarów i innych szarańczy, chociaż obecność skarabeuszy jest gwarantowana.

Mieszkańcy Doliny Nilu pod panowaniem Nefretete przygotujcie się na tę historyczną wyprawę do przeszłości i harcerską przygodę
– zabierzcie ze sobą kostiumy i rekwizyty, które upodobnią Was do starożytnych Egipcjan Uśmiech.

Lubicie sufrować po Internecie? Poszukajcie więc ciekawostek na temat życia ludzi za czasów faraonów i obrazów, które wprowadzą Was w tamten klimat. Zgromadzona wiedza przyda Wam się podczas obozowych konkursów.


Uwaga:

Wszyscy harcerze zabierają ze sobą mundur harcerski.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

komendantka obozu

phm. Jolanta Mochol